smartadmin 1.0.0 - en to pt translation catalogue (52 entries)

en: 3rd Level
pt: 3 º Nível

en: Blank Page
pt: Página em branco

en: Bootstrap Editors
pt: Editores Bootstrap

en: Buttons
pt: Botão

en: CK Editor
pt: Editor de CK

en: Calendar
pt: Calendário

en: Dashboard
pt: Painel

en: Data Tables
pt: Tabelas de Dados

en: Delete
pt: Excluir

en: Documentation
pt: Documentação

en: Error 404
pt: HTTP 404

en: Error 500
pt: Erro 500

en: Expand
pt: Expanda

en: File
pt: Arquivo

en: Find reports and more
pt: Encontre relatórios e muito mais

en: Flot Chart
pt: Gráfico

en: Font Awesome
pt: Incrível

en: Form Plugins
pt: Formar Plugins

en: Forms
pt: Teoria das ideias

en: Forum Layout
pt: Disposição Forum

en: GMap Skins
pt: GMAP Skins

en: Gallery
pt: Galeria

en: General Elements
pt: Elementos Gerais

en: Glyph Icons
pt: Glyph Ícones

en: Graphs
pt: Gráficos

en: Grid
pt: Tabela

en: Icons
pt: Ícone

en: Invoice
pt: Fatura

en: Item #2
pt: Item # 2

en: Item #2.1.1
pt: Item # 2.1.1

en: Item #3
pt: PONTO TRÊS:

en: Locked Screen
pt: Tela bloqueada

en: Login
pt: Iniciar sessão

en: Miscellaneous
pt: Diversos

en: Nestable Lists
pt: Listas encaixável

en: Normal Tables
pt: Tabelas normais

en: Pricing Tables
pt: Tabelas de Preços

en: Profile
pt: Perfil

en: Recent projects
pt: Projetos recentes

en: Register
pt: Registro

en: Search Page
pt: página de pesquisa

en: Six Level Menu
pt: Seis Menu de Nível

en: Smart Form Elements
pt: Inteligente Elementos Form

en: Smart Form Layouts
pt: Inteligentes Formulário Layouts

en: Smart Form Validation
pt: Validação Smart Form

en: Tables
pt: Table

en: Tasks
pt: Tarefas

en: Timeline
pt: Cronologia

en: Tree View
pt: Vista em Árvore

en: Typography
pt: Tipografia

en: UI Elements
pt: Elementos de IU

en: Wizards
pt: Wizard
