smartadmin 1.0.0 - en to kr translation catalogue (59 entries)

en: 3rd Level
kr: 제 3 수준

en: Blank Page
kr: 빈 페이지

en: Bootstrap Editors
kr: 부트 스트랩 편집자

en: Bootstrap Form Elements
kr: 부트 스트랩 형태 요소

en: Buttons
kr: 단추

en: CK Editor
kr: CK 편집기

en: Calendar
kr: 캘린더

en: Dashboard
kr: 대시보드

en: Data Tables
kr: 데이터 테이블

en: Documentation
kr: 문서화

en: Dropzone
kr: DROPZONE

en: Error 404
kr: HTTP 404

en: Error 500
kr: 오류 500

en: Expand
kr: 펼치다

en: File
kr: 파일

en: Find reports and more
kr: 보고서 등을 찾아

en: Flot Chart
kr: FLOT 차트

en: Font Awesome
kr: 최고

en: Form Plugins
kr: 플러그인을 형성

en: Forms
kr: 양식

en: Forum Layout
kr: 포럼 레이아웃

en: GMap Skins
kr: GMAP 스킨

en: Gallery
kr: 갤러리

en: General Elements
kr: 일반 요소

en: Glyph Icons
kr: 문양 아이콘

en: Graphs
kr: 그래프

en: Grid
kr: 격자

en: Icons
kr: 성화상

en: Invoice
kr: 청구서

en: Item #2
kr: 항목 # 2

en: Item #2.1.1
kr: 상품 번호 2.1.1

en: Item #3
kr: 상품 # 3

en: JQuery UI
kr: JQuery와 UI

en: Locked Screen
kr: 잠금 화면

en: Login
kr: 로그인

en: Miscellaneous
kr: 기타

en: Morris Charts
kr: 모리스 차트

en: Msgs
kr: 캐스트 메시지

en: Nestable Lists
kr: 중첩 가능한 목록

en: Normal Tables
kr: 일반 테이블

en: Pricing Tables
kr: 가격 테이블

en: Profile
kr: 프로필

en: Projects
kr: 프로젝트

en: Recent projects
kr: 최근 프로젝트

en: Register
kr: 등록

en: Search Page
kr: 검색 페이지

en: Six Level Menu
kr: 여섯 레벨 메뉴

en: Smart Form Elements
kr: 스마트 폼 요소

en: Smart Form Layouts
kr: 스마트 폼 레이아웃

en: Smart Form Validation
kr: 스마트 양식 유효성 검사

en: SmartAdmin Intel
kr: SmartAdmin 인텔

en: Tables
kr: 테이블

en: Tasks
kr: 작업

en: Timeline
kr: 시간 표시줄

en: Tree View
kr: 트리보기

en: Typography
kr: 타이포그래피

en: UI Elements
kr: UI 요소

en: Widgets
kr: 위젯

en: Wizards
kr: 마법사
