smartadmin 1.0.0 - en to fr translation catalogue (52 entries)

en: 3rd Level
fr: 3e niveau

en: Blank Page
fr: Page vide

en: Bootstrap Editors
fr: Editeurs bootstrap

en: Bootstrap Form Elements
fr: Bootstrap éléments de formulaire

en: Buttons
fr: Bouton

en: Calendar
fr: Calendrier

en: Dashboard
fr: Tableau de bord

en: Data Tables
fr: Tableaux de données

en: Delete
fr: Supprimer

en: Error 404
fr: Erreur HTTP 404

en: Error 500
fr: Erreur 500

en: Expand
fr: Expansion

en: File
fr: Fichier

en: Find reports and more
fr: Trouver rapports et plus

en: Flot Chart
fr: Flot Tableau

en: Font Awesome
fr: Impressionnant

en: Form Plugins
fr: Former plugins

en: Forms
fr: Forme géométrique

en: Forum Layout
fr: Layout Forum

en: GMap Skins
fr: Géolocalisation Skins

en: Gallery
fr: Galerie

en: General Elements
fr: Eléments Généraux

en: Glyph Icons
fr: Glyph icônes

en: Graphs
fr: Graphe

en: Icons
fr: Icône

en: Invoice
fr: Facture

en: Item #2
fr: Repère 2

en: Item #2.1.1
fr: Item # 2.1.1

en: Item #3
fr: Repère 3

en: Locked Screen
fr: Verrouillé écran

en: Login
fr: Connexion

en: Miscellaneous
fr: Divers

en: Morris Charts
fr: Morris Graphiques

en: Msgs
fr: MSG

en: Nestable Lists
fr: Listes emboîtables

en: Normal Tables
fr: Tables normales

en: Pricing Tables
fr: Tarifs tableaux

en: Profile
fr: Profil

en: Projects
fr: Projets

en: Recent projects
fr: Projets Récents

en: Register
fr: Inscription

en: Search Page
fr: page de recherche

en: Smart Form Elements
fr: Éléments Smart Form

en: Smart Form Layouts
fr: Intelligents modèles de formulaire

en: Tables
fr: Tableaux

en: Tasks
fr: Tâches

en: Timeline
fr: Entrée en vigueur

en: Tree View
fr: Affichage en arborescence

en: Typography
fr: Typographie

en: UI Elements
fr: éléments d'interface

en: Widgets
fr: Widget

en: Wizards
fr: Wizard
